zdj?cie-1

Anna Supińska - coach, psycholog. Specjalizuję się we wspieraniu rozwoju osobowości, planowaniu ścieżek kariery oraz w psychologii węchu. Moim największym celem jest sprawianie, aby prawdziwego szczęścia w świecie było więcej. Na codzień funkcjonuję w międzynarodowym środowisku biznesowym, aktywnie działam w kole kobiet LeanIn, interesuję się percepcją piękna we współczesnym świecie i krok po kroku buduję swoje szczęście. Nałogowo czytam książki, medytuję i gotuję.  Prywatnie jestem opiekunką dwóch psów.

_NIK0458

Martyna Świtkowska - coach, trener, psycholog, przedsiębiorca. Specjalizuję się we wspieraniu rozwoju osobowości oraz psychologii szczęścia. Od kilku lat poznaję najskuteczniejsze techniki z różnych obszarów psychologii, takich jak psychoterapia, NLP czy psychologia zorientowana na proces, umożliwiające integralny rozwój człowieka, oparty na samorealizacji i zadowoleniu w każdym jego istotnym aspekcie. Głęboko wierzę, iż życie jest drogą a szczęście naturalnym stanem, który może osiągnąć każdy z nas.

 

Skąd się wziął pomysł na zajęcie się tematyką psychologii szczęścia?

Odkąd przeprowadziłyśmy pierwszy warsztat razem, wiedziałyśmy, że możemy razem zrobić coś  naprawdę fajnego. Połączyła idea mnożenia szczęścia w okół nas. Obie jesteśmy psychologami, więc mamy solidne podstawy, aby wnosić realną zmianę. Według nas szczęście wzrasta jak kula śnieżna – im więcej osób jest szczęśliwych, tym więcej zaraża swoim szczęściem. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób i otworzyć im oczy na to w jaki sposób mogą być szczęśliwi.

Czym jest dla Was szczęście?

Ania: Dla mnie szczęście jest stanem, który sprawia, że chce się rano wstawać, że mimo pojawiających się czasami trudności tryska się życiem i radością. Szczęście daje błysk w oku, pozytywne nastawienie do innych i poczucie, że tu i teraz jest dobrze. Szczęśliwi ludzie tworzą szczęśliwe związki, przyjaźnie, rodziny i firmy – takie, w których chce się być.

Martyna: Szczęście rozumiem jako nadrzędny cel, do którego dąży każdy z nas, niezależnie od wieku, zawodu czy płci. Mogę go porównać do poczucia spełnienia w życiu, ale także permanentnej emocji, która jest w nas niezależnie od tego, co się dzieje wokół nas. Inaczej mówiąc to stan, który buduje się w oparciu o świat zewnętrzny, ale ma solidne podstawy w nas samych. Z całą pewnością jest to siła napędowa do naszych działań i życia we wszystkich jego możliwych aspektach.

Na czym dokładnie polega Wasz projekt?

Z racji zawodu i pasji chcemy szerzyć szczęście poprzez spotkania i warsztaty wzmacniające szczęście. Bazujemy na rzetelnej i aktualnej wiedzy psychologicznej, zgodnej z ogólnoświatowymi trendami. Promujemy szczęśliwy styl życia obejmujący zarówno życie prywatne, pracę, biznes i działania społeczne.

Jakie są korzyści dla jego uczestników?

Wieloaspektowe. Poczucie szczęścia wpływa nie tylko na nasz aspekt życia prywatnego, naszych relacji, ale także zwiększa w znacznym stopniu efektywność w pracy. Tworzymy nie tylko bardziej satysfakcjonujący team, ale także większą skuteczność w osiąganiu celów. Zostało to potwierdzone wieloma badaniami.